Torebka to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych dodatków, który sprawia, że ubiór jest kompletny i pozwala sprostać naszym oczekiwaniom, a także wymaganiom dnia codziennego. Wybór torebek jest ogromny, mamy więc możliwość wyboru takiej, które będzie nam służyć latami.

Myśląc o kobiecej garderobie mamy przed oczami codzienny ubiór oraz obuwie. Tymczasem nieodłącznym elementem kobiecej garderoby są torebki. To właśnie one w ciągu ostatnich lat stały się niemalże artykułem pierwszej potrzeby. Nie tylko pozwalają na sprawne, łatwe i bezpieczne przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy, ale również są uzupełnieniem kreacji. Współcześnie bardzo trudno wyobrazić sobie udaną kreację bez interesującej, przykuwającej wzrok torebki. Jak wybrać tę najlepszą do pracy, na randkę czy do codziennego użytkowania? Przede wszystkim warto sprawdzić miejsca, gdzie najlepsze torebki można kupić.

Torebka torebce nierówna – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Oczywiście na jakość oraz na wygodę użytkowania. To dwie najważniejsze kwestie, które powinniśmy brać pod uwagę chcąc kupić torebkę. Żadna z nas nie będzie chciała nosić takiej, która jest niewygodna, zbyt mała lub zbyt duża, nieadekwatna do sytuacji, a także trudna w pielęgnacji. Jakość torebek, jak również ich wzornictwo jest zróżnicowane – niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że torebka damska to niezwykle ważna część garderoby i do jej zakupu powinniśmy się odpowiednio przygotować

Ważne jest to, aby określić własne oczekiwania. Nie ma torebki uniwersalnej. Inna sprawdzi się podczas pracy biurowej, inna podczas spotkania rodzinnego, randki, spotkania z przyjaciółki, a jeszcze inna podczas wyjścia do teatru. Pod uwagę trzeba brać kształt oraz krój, kolorystykę, dodatki, długość paska, rodzaj zapięcia oraz oczywiście pojemność.

Rodzaj torebki, a okazja jej do jej używania

Torebki do codziennego użytku – powinny być zarówno estetyczne, jak również praktyczne. Bardzo często zdarza się, że torebka, której używamy będzie tą do pracy, jak również tą po pracy. Przede wszystkim warto postawić więc na taką, która jest pojemna (w której pomieszczą się takie rzeczy, jak portmonetka, telefon, klucze, lusterko, drobne kosmetyki oraz pojemniczek z jedzeniem. Ciekawym rozwiązaniem są torebki materiałowe, z różnego rodzaju nadrukami i napisami.

Torebki na spotkanie w gronie znajomych – tu zdecydowanie możemy dużo bardziej zaszaleć, zarówno z krojem torebki, dodatkami, jak również kolorystyką. Bardzo dobrze sprawdzą się mniejsze torebki, w różnorodnej kolorystyce – od bieli, poprzez niebieskości, na czerwieniach kończąc. Rekompensując sobie rozmiar możemy więc postawić na większą estetykę.

Torebki na specjalne okazje – jeżeli planujemy romantyczną kolację z mężem, wybieramy się do teatru lub na bardziej eleganckie spotkanie to przede wszystkim torebka musi pasować do kreacji, a także do biżuterii. Do eleganckich sukienek oraz sukni będą pasować małe torebki – najczęściej czarne, ze srebrnymi czy złotymi dodatkami (zapięciem, łańcuszkiem zamiast paska). Możemy również wybrać wariant polegający na wykorzystaniu torebki kopertówki, która jest zarówno estetyczna, jak również bardzo poręczna.

 

Dodaj komentarz