Za oknami stopniowo zaczynają pojawiać się zimowe krajobrazy. Śnieg, mróz i przenikliwy wiatr nie zachęcają do wyjścia na zewnątrz. Mroźna aura zmusza nas do wyboru odpowiedniej odzieży oraz obuwia. Jeżeli szukamy najlepszych butów na zimę, które ochronią nas przed przenikliwym mrozem, jak i stanowią barierę przed roztopami, to wybór jest bardzo prosty. Buty idealnie nadające się na trudne, zimowe warunki, to wintery.

Dlaczego wintery to idealny wybór na zimę?

Śniegowce, czyli wintery to obuwie, które pierwotnie używano do chodzenia po śniegu. Musiało być wykonane z najlepszych materiałów, które gwarantują doskonałą izolację od zimna, oraz są nieprzemakalną barierą chroniącą nasze stopy. Śniegowce powinny także posiadać, grubą, antypoślizgową podeszwę, dzięki czemu czujemy się pewni nawet na oblodzonych chodnikach. Ich dodatkowym atutem jest wysoka cholewka, która sięga za kostkę, a w niektórych modelach aż pod kolano.

Kiedy wybieramy odpowiedni model winterów, zwróćmy uwagę, aby były odpowiednio dopasowane do naszej stopy. But powinien być nieco większy, dzięki temu możemy założyć grube skarpety, które tworzą dodatkową warstwę izolacyjną.

Wintery, najstarszy typ obuwia.

Z winterów zawsze chętnie korzystano tam, gdzie panowały długie okresy zimy. Z tego właśnie powodu śniegowce zawsze były podstawowym obuwiem Inuitów. Przy tej okazji warto wspomnieć, że Eskimosi, termin, którym określano tą grupę etniczną, jest uważany za obraźliwy. Eskimos znaczy, zjadacz surowego mięsa, natomiast słowo inuit oznacza ludzi. Wracając do tematu, to właśnie wintery odnaleziono przy szczątkach, człowieka żyjącego około 3300 lat p.n.e. Ötzi, tak ochrzczono znalezionego mężczyznę, posiadał wykonane ze skór zwierzęcych, wodoodporne buty, które były dodatkowo wzmocnione drewnianymi elementami.

Wintery, najpopularniejsze buty na zimę.

Do dzisiaj wszędzie, tam gdzie mamy ciężką zimę, śniegowce to buty, po które najchętniej sięgamy. Wiedzą o tym producenci obuwia i na każdy sezon przygotowują setki nowych modeli, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Oprócz standardowych konstrukcji znajdziemy obuwie bogato dekorowane, zapinane na paski, a nawet sznurowane.

Śniegowce możemy nabyć w niemal każdym sklepie obuwniczym. W sklepie stacjonarnym możemy od razu przymierzyć but i sprawdzić, czy jest rzeczywiście odpowiedni dla nas. Natomiast sklepy internetowe oferują większy wybór i często niższe ceny. Jednak jeżeli rzeczywiście chcemy zaoszczędzić pieniądze, warto odwiedzić strony wirtualnych hurtowni butów. Często możemy znaleźć tam wyprzedaże końcówek serii, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz