Smartfony pełnią wiele funkcji – już dawno nie służą jedynie do nawiązywania i odbierania połączeń. To gadżety o imponującym zakresie możliwości – służą też do realizowania płatności, oglądania filmów czy robienia zdjęć. Stoisz przed wyzwaniem znalezienia idealnego modelu? Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę.

Określ swoje potrzeby i wyznacz budżet

Kluczem do zakupu smartfona spełniającego Twoje oczekiwania, jest określenie własnych potrzeb oraz wyznaczenie budżetu. Jedni szukają multimedialnego gadżetu, który zapewni im szeroki zakres funkcji, inni telefonu do pracy. Nie każdy potrzebuje też na co dzień flagowca, który ceną dorównuje dobremu laptopowi! Sprawdź, które cechy i parametry mają znaczenie, jeśli szukasz nowego smartfona.

Na co zwrócić uwagę?

  1. Producent

Wiele osób zwraca uwagę na markę. Zaufanie zwykle budzi Samsung, Apple czy Huawei, ale swoich miłośników ma też Xiaomi. Mniej znany będzie jednak telefon Oppo czy Vivo, czyli dwóch marek chińskich, które dopiero zyskują użytkowników. Lepiej jednak przyjrzeć się specyfikacji konkretnych urządzeń, zamiast skupiać się na producencie. Parametry smartfonów są coraz lepsze z roku na rok, ale musisz wiedzieć, które są dla Ciebie priorytetem.

  1. Procesor i liczba pamięci RAM

Oba parametry wpływają na szybkość i płynność działania systemu, dlatego można je uznać za kluczowe dla optymalnej pracy urządzenia. Im mocniejszy i szybszy procesor i większa liczba pamięci RAM, tym smartfon będzie lepiej i płynniej pracować. Oba te parametry mają znaczenie dla osób, które korzystają z wielu aplikacji. Nie ma znaczenia, czy będą to modele Samsung, Xiaomi czy Vivo. Smartfony posiadające mocne podzespoły, spiszą się najlepiej.

  1. Wyświetlacz

Ekran powinien być czytelny i generować świetnej jakości obraz. Nie może utrudniać obsługi telefonu. Obecnie popularne są ekrany 6,3 cala czy 6,5 cala, czyli uznawane za całkiem spore. Weź wcześniej dany smartfon w dłoń i sprawdź, jak leży, czy jest wygodny, nie za ciężki, czy mieści się do torebki albo kieszeni.

  1. Inne parametry

Bardzo ważna dla większości użytkowników jest także bateria i jej pojemność oraz rodzaj ładowania. Jeśli korzystasz z telefonu często, np. w pracy, ten parametr będzie kluczowy. Wiele osób ceni też smartfony za ich imponujące możliwości fotograficzne.

Można znaleźć zarówno telefon Xiaomi czy Oppo, jak i flagowca Samsung, który będzie robił bardzo dobre fotografie. Zwróć jednak uwagę na zestaw obiektywów, nowoczesne technologie wspierające czy dodatkowe tryby, by fotografia mobilna na pewno odpowiadała Twoim oczekiwaniom.

Nie zapomnij również o innych funkcjach – jak 5G, wytrzymałość, systemy zabezpieczeń, wygląd, dual SIM, możliwość personalizacji urządzenia czy opcję realizowania płatności zbliżeniowych.

Dodaj komentarz