Moda medyczna zaskakuje obfitością wzorów i kolorów. Co roku producenci odzieży dla personelu medycznego przygotowują szereg nowych propozycji wzbogacających klasyczną modę medyczną.

Bluzy medyczne modne w tym roku

Bluzy medyczne są nieodłącznym elementem mundurka medycznego. Jak pokazali światowi producenci odzieży medycznej także niezwykle modnym, zwłaszcza w kilku wydaniach. Jakie bluzy są najmodniejsze?

Kwiatowe wzorki

Wzorki nawiązujące do fauny i flory są już od pewnego czasu obecne w kolekcjach bluz medycznych, zwłaszcza amerykańskich producentów. W tym roku dominować jednak będą kwiatowe desenie – zarówno drobna łączka, jak i duże wzory.

Desenie z przymrużeniem oka

Nie można nie wspomnieć o humorystycznych wzorkach. Pingwinki, renifery, pieski i inne desenie z powodzeniem mogą być noszone przy okazji specjalnych okresów kalendarzowych lub na co dzień.

Funkcjonalne materiały

Łatwość w pielęgnacji stanowi jedną z najważniejszych wymogów stawianych przed odzieżą medyczną. Popularne u światowej klasy producentów jest zatem stosowanie materiałów z domieszką poliestru, który sprawia, że bluzy medyczne są odporniejsze na zagniecenia, łatwiej się je prasuje, a czasami nawet tego nie wymagają, a ponadto szybko schną.

Zdjęcie: Bluza medyczna Healing Hands Jolene

Tkaniny oddychające

Szczególnie w lato warto będzie postawić na komfort termiczny. Tkaniny oddychające, a w szczególności rayon, obecne w składzie bluz medycznych wielu producentów, m.in. w niektórych liniach odzieży marki Healing Hands, pozwolą przetrwać nawet największe upały. Dodatek poliestru w składzie zapobiegnie natomiast nadmiernej absorpcji wilgoci, zwiększając tym samym komfort noszenia.

Dekolty z wycięciem

Najbardziej popularnym dekoltem zastosowanym w bluzach medycznych jest ten typu “V-neck”. Połączeniem tego wycięcia z klasycznym “O-neck” daje nietypowe połączenie, które podkreśla szyję i wysmukla sylwetkę.

Kontrast

W tym roku kontrastujące zestawienia kolorystyczne będą modne na równi z total lookiem. Hitem będą bluzy z bocznymi wstawkami w ciemniejszych kolorach, które posiadają dodatkową funkcję modelowania sylwetki. Wysmuklające kroje bluz obecne są .in. w kolekcjach producenta Healing Hands.

Zdjęcie: Bluza medyczna Healing Hands HH Works Monica

Dopasowane kroje

Przy niegdysiejszych technologiach produkcji tekstyliów wykorzystywanych do produkcji odzieży medycznej nie wykorzystywano elastycznych tkanin. Za sprawą rozwoju tego obszaru, do tworzenia odzieży medycznej zaczęto używać elastyczne włókna. Niektórzy producenci poszli o krok dalej i zamiast materiałów rozciągających się w dwóch kierunkach, wykorzystują stretch czterokierunkowy. Przykładem jest Koi, stosująca tę tkaninę w linii Lite Stretch.

Bluzy medyczne z elastanem (stretchem) pozwalają na tworzenie dopasowanych fasonów, które nie ograniczają swobody ruchów. Dzięki temu personel medyczny może pożegnać za duże bluzy medyczne z nierozciągliwych materiałów i przywitać zupełnie nowy komfort noszenia.

Kroje podkreślające atuty sylwetki, feerię barw i zaawansowane technologicznie tkaniny znajdziesz w sklepie meditrendy.pl, który wprowadza medyczną modę w nowy wymiar. Odzież medyczna dostępna jest także w salonach stacjonarnych Meditrendy w Łodzi, Katowicach i Częstochowie.

Dodaj komentarz