Produkty tworzone na wymiar zawsze będą maksymalnie dopasowane do istniejących aktualnie potrzeb – jest tak nie tylko w branży zajmującej się kominkami, ale ogólnie: wszędzie. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje palenisko zostało zamknięte w najlepszy i najbezpieczniejszy możliwy sposób, to kaseta kominkowa na wymiar jest czymś, w co powinieneś zainwestować swoje pieniądze.

Kaseta kominkowa na wymiar – gdzie kupić?

Kaseta kominkowa na wymiar jest rzeczą raczej trudno dostępną: obecnie niewielu producentów zajmuje się tego rodzaju produkcją. Ja znam jednak markę, która nie dość, że posiada w swojej ofercie kasety kominkowe na wymiar, to jeszcze zajmuje się ich wytwarzaniem ręcznie. O jakiej marce mowa? IGNIF! IGNIF to niewielka, rodzinna firma, która od wielu lat specjalizuje się w tej niezwykle trudnej sztuce rzemiosła. Znani są nie tylko z wysokiej jakości kaset kominkowych na wymiar, ale także z niepowtarzalnych, unikatowych drzwiczek do kominka, które można dostosować do swoich osobistych preferencji.

Kaseta kominkowa czy drzwiczki kominkowe – co wybrać?

Zamknięcie istniejącego już otwartego paleniska może nastąpić poprzez zastosowanie kasety kominkowej na wymiar bądź poprzez zamontowanie drzwiczek do kominka. Co rozróżnia te dwa sposoby? Montaż w obu przypadkach zajmie najwyżej kilka minut: kasetę kominkową na wymiar należy jedynie wsunąć w otwór, a drzwiczki kominkowe zamontować przy pomocy śrub. Drzwiczki kominkowe – w zależności oczywiście od ich rodzaju i wielkości – są raczej tańsze od kaset kominkowych na wymiar: ceny drzwiczek zaczynają się już od kilkuset złotych, za to kasety kominkowe na wymiar to koszt rzędu kilku tysięcy. Z czego wynikają te dysproporcje cenowe? Z wydajności ogrzewania! Drzwiczki do kominka oddają tylko 20% ciepła, podczas gdy kaseta kominkowa na wymiar aż…80%! Z pewnością posiadanie kasety kominkowej na wymiar odciąży domowy budżet kiedy przyjdzie pierwszy rachunek za ogrzewanie.

Budowa kasety kominkowej na wymiar IGNIF

Każda kaseta kominkowa na wymiar marki IGNIF posiada podwójny płaszcz stali, który daje nieporównywalnie lepsze efekty grzewcze niż jednopłaszczowe kasety. Niezauważalne rury konwekcyjne jeszcze bardziej podnoszą efektywność spalania: od teraz będziesz zużywać dużo mniej drewna! Wnętrze kasety kominkowej na wymiar IGNIF zostało wyłożone wermikulitem, a nie popularnym szamotem. Dlaczego? Powód jest znowu ten sam: aby podnieść efektywność spalania. Szyba pozostanie czysta na dłużej dzięki specjalnemu systemowi nakierowania powietrza o nazwie “Clean Glass”. Mały, niezniszczalny, ruchomy ruszt umożliwia dostarczanie powietrza do komory spalania od dołu – dzięki niemu bez otwierania drzwi kominkowych otrzymujesz możliwość udrożnienia go z popiołu lub nawet poprawienia źle leżącego drewna. Praktyczna szuflada do popielnika pozwala szybko usunąć nadmiar popiołu w trakcie palenia. Możliwość dobrania pięknych ornamentów z pewnością zostanie docenione przez każdego estetę. Kolor kasety kominkowej na wymiar, jej gałek i klamek oraz inne aspekty wizualne będą zależeć tylko i wyłącznie od Ciebie – to Ty jesteś tutaj głównym projektantem.

Chcesz zamówić kasetę kominkową na wymiar?

Wejdź na stronę https://ignif.com/ i dokonaj zamówienia drogą on-line. Wolisz zakupy stacjonarne? IGNIF posiada stacjonarny salon sprzedaży w Koszalinie przy ulicy Szczecińskiej. Nie zwlekaj – gwarantuję, że kaseta kominkowa na wymiar od tej firmy spełni Twoje oczekiwania w 100%.