Masz ciężki okres dla skóry? Oddziałuje na nią wysoka temperatura, promienie UV, słona, morska woda lub czynniki takie, jak mniejsza ilość snu spowodowana podróżami czy wyjściami ze znajomymi, to wszystko negatywnie odbija się na stanie naszej skóry. Jaką pielęgnacje stosować oraz w jakie kosmetyki najlepiej się zaopatrzyć, by nasza skóra była zdrowa i świetlista tego dowiesz się w dzisiejszym wpisie. Istnieje bowiem kilka wskazówek, które zdecydowanie ułatwią nam pielęgnacje skóry w upalne dni.

Oczyszczanie twarzy

W lecie, gdy nasza skóra mocno się poci, przetłuszcza lub zwyczajnie przykleja się do niej piach i inne zanieczyszczenia ważnym etapem jest dokładne oczyszczenie twarzy. Najlepiej sprawdzi się dwuetapowe oczyszczanie, czyli w pierwszym kroku zmycie makijażu i zanieczyszczeń olejkiem do demakijażu, a w drugim kroku umycie twarzy żelem lub pianką do mycia twarzy.

Nawilżenie skóry

Twoja skóra wymaga nawilżenia, nawet, wtedy gdy mamy cerę tłustą. Warto pamiętać, aby po umyciu twarzy stosować np. hydrolat, przywraca on naturalne pH naszej skóry, jednocześnie ją nawilżając i odświeżając. Na noc możemy stosować lekkie kremy nawilżające w formie żelu, natomiast rano pamiętajmy o konieczności używania kremów z filtrem! Najlepiej SPF 50. Skóra narażona na promienie UV szybciej się starzeje, powstają przebarwienia na twarzy i ciele oraz zwyczajnie możemy doznać poparzenia skóry. Stosowanie kremów z filtrem na twarz i ciało jest niezwykle ważne, niezależnie od pory roku.

Serum na przebarwienia

Oprócz kremu z filtrem warto zaopatrzyć się w serum, które wyrównuje koloryt naszej skóry i wspomaga rozjaśnienie już powstałych przebarwień, a także uniknięcie nowych. Serum, które powinniśmy mieć latem, powinno zawierać antyoksydanty takie jak: witamina C, A, E, kwas hialuronowy, niacynamidy. Wszystkie te składniki pomagają nam w walce z przebarwieniem oraz w utrzymaniu świetlistej, zdrowej cery.

Przebarwienia to ciemniejsze plamy na naszej skórze, które powstają w wyniku ekspozycji na słońce, zmian hormonalnych, trądziku lub w trakcie nieodpowiednio zrobionych zabiegów kosmetycznych. Aby zapobiec powstawaniu przebarwień, ważne jest stosowanie kosmetyków z witaminą C oraz kremów z filtrem, aby nie narażać naszej skóry na promieniowanie UV.

Jeśli chodzi o pozbycie się lub rozjaśnienie już istniejących przebarwień warto zaopatrzyć się w serum z witaminą C, A, E, kremy lub sera z kwasem hialuronowym czy niacynamidami. Latem nasza skóra wymaga większej ochrony oraz nawilżenia, także warto zaopatrzyć się w kilka niezbędnych kosmetyków, które pomogą nam wyglądać pięknie i zdrowo przez całe lato.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.