Czas przygotowań do ślubu to okres ekscytujący, ale również stresujący. Lista spraw do załatwienia wydaje się nie kończyć. Dzień wesela wynagradza jednak wszystkie trudy. Celebracja miłości w gronie rodziny i przyjaciół to niezapomniane doświadczenie dla zakochanych. Nic więc dziwnego, że Para Młoda chce podziękować swoim gościom za obecność.

Czy warto decydować się na upominki dla gości?

Ślub i wesele to święto miłości. Dzień, w którym uwaga wszystkich zebranych skupia się tylko i wyłącznie na Parze Młodej, niezaprzeczalnie jest jednym z niezapomnianych przeżyć dla głównych bohaterów. Wspólnie z najważniejszymi osobami mogą dzielić się swoją radością i świętować nowy etap w życiu, którym małżeństwo z całą pewnością jest.

Podziękowania dla gości, pomimo że nie są absolutną koniecznością, coraz częściej pojawiają się na weselnych stołach. To przecież wyraz wdzięczności za przybycie. Oczywiście kilka wypowiedzianych od serca słów z całą pewnością wystarczyłyby, aby okazać bliskim, jak ważna jest ich obecność. W trakcie wesela może jednak nie być na to czasu. Rozmowa z każdym z osobna wydaję się graniczyć z niemożliwością. Zwłaszcza kiedy zabawa liczy kilkadziesiąt, lub nawet sto osób i więcej! Drobne upominki pozostawione przy talerzach są, więc idealnym rozwiązaniem, aby wyrazić swoje uczucia. Jednocześnie spersonalizowane przedmioty, na których widnieje data ślubu oraz imiona nowożeńców będą stanowić przepiękną pamiątkę na lata, do której uczestnicy wydarzenia będą powracać z sentymentem!

Drobiazgi na wesele

Dla wielu Par Młodych istotne jest, aby podziękowanie miało formę trwałą. Dzięki temu zostanie ono z gośćmi na dłużej i nie odejdzie w zapomnienie już na kilka dni po uroczystości ślubnej. W takim przypadku upominki często dzielą się na dwie kategorie: te pełniące funkcję czysto dekoracyjną oraz te, które służą użytecznością.

Pierwsze rozwiązanie cieszy oko i pozwala powrócić wspomnieniami do tego ważnego dnia. Drugie z kolei może zagwarantować, że podarowany przedmiot zostanie zachowany przez najbliższych na kilka, lub nawet kilkanaście następnych lat! Skoro coś może się przydać, po co wyrzucać? To także pomysł, który sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, które nie przepadają za zbieraniem bibelotów zbierających kurz. Oczywiście istnieje możliwość, w której podziękowanie spełnia obie te funkcje, a takie połączenie może okazać się strzałem w dziesiątkę! Na co więc warto postawić?

Z kategorii: ładne i dla ozdoby warto sięgnąć po np.:

 • Porcelanowy słonik na szczęście,
 • Spersonalizowany magnes,
 • Drewniane serduszko z grawerem,
 • Zabawna karteczka z regulaminem wesela.

Jeśli ktoś postanowiłby jednak sięgnąć po coś bardziej funkcjonalnego może rozważyć opcje takie jak:

 • Spersonalizowany świecznik lub świeczka zapachowa,
 • Otwieracz w kształcie klucza,
 • Buteleczka na nalewkę z imionami Pary Młodej i datą ślubu,
 • Breloczek do kluczy,
 • Bańki mydlane.

 Słodko dziękujemy, czyli coś do zjedzenia i wypicia 

Nowożeńcy, którym mniej zależy na długotrwałości prezentów często stawiają na słodkie podziękowania. To również bardzo miły akcent, bo przecież, kto nie lubi pysznych słodkości! Do takich drobnych przekąsek często załącza się krótki liścik z podziękowaniem. Efekt finalny potrafi wywrzeć naprawdę pozytywne wrażenie! Czym można obdarować bliskich, aby nieco osłodzić im dzień po zabawie? Na stołach najczęściej spotyka się propozycje takie jak:

 • Spersonalizowany lizak,
 • Dekoracyjny piernik,
 • Czekoladka,
 • Cukierki w ładnym opakowaniu,
 • Mały słoiczek miodu,
 • Buteleczka z liśćmi herbaty,
 • Mała torebka kawy,
 • Mała buteleczka nalewki lub wina – to rozwiązanie zaleca się jednak tylko w przypadku pełnoletnich gości!

Chcąc nadać słodkim upominkom nieco więcej elegancji warto zerknąć także na Inspiracje Ferrero. Zaakcentowanie słodyczy w odpowiedni sposób potrafi zmienić ich charakter. Przykładem tego może być pralina Raffaello wyeksponowana w małej, plastikowej paterze. Równie atrakcyjnie będzie prezentować się czekoladka Ferrero Rocher zamknięta w przeźroczystej kuli i umocowana na dobranej kolorystycznie słomce. Zawiązanie kokardy na obu propozycjach również nada temu drobnemu podarkowi charakteru.

Praliny wspaniale będą prezentowały się także w opakowaniach wykonanych własnoręcznie. Dla osób, które dobrze czują się w DIY, przygotowanie nietuzinkowego pudełeczka z tektury, nie będzie wcale takie trudne. Za to z pewnością przysporzy wiele satysfakcji i zachwytu ze strony gości. Kreatywność nie zna granic, dlatego kartonik może przybrać przeróżne formy. W ich środku bez problemu można schować praliny Giotto bądź Mon Cheri. Istnieje naprawdę wiele inspiracji związanych z Ferrero!

Prezenty dla gości wydają się skomplikowanym problemem. Zgłębiając ten temat okazuje się jednak, że rozwiązań jest wiele i każda przyszła Para Młoda bez wątpienia odnajdzie rozwiązanie, które spełni ich oczekiwania. Nie należy jednak zapominać, że podziękowanie ma być drobnym gestem uprzejmości. Nie chodzi o kupno drogich przedmiotów, a jedynie o symboliczne „dziękuję”, które nowożeńcy chcą poprzez taki podarek wyrazić.

Artykuł sponsorowany.